NUKAsla taviz vermediğimiz 
  Kalitemiz

Nuk Understanding Life

NUK Kalitesi - Önemli bulduğunuzdan daha fazlasını vermek

Bebeğiniz sizin için dünyadaki en önemli, en kıymetli varlık. Bu nedenle biz ilk günden itibaren, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesine katkıda bulunabilmek için çalışıyoruz. Bunun için de ürünlerimizde yüksek düzeyde kalite standartlarını korumayı çok önemsiyoruz. Kuşaklardır NUK ürünleri, 110’u aşkın ülkede, bebeklerin günlük yaşamında yer tutuyor. Zaman içerisinde NUK sürekli yeni standartlar geliştiriyor. Son teknoloji NUK AIR SYSTEM'in (NUK HAVA SİSTEMİ) geliştirilmesinden, özel damağa oturan NUK şekline sahip olan NUK Genius emziklerimizde yapılan geliştirmelere kadar, hemen her ürünümüzde daima daha iyisini üretmeye çalışıyoruz. Burada kalite standartlarımız, kontrollerimiz ve araştırmalarımız ile ilgili pek çok bilgiyi bulabilirsiniz.

NUK kalitesi ile ilgili her şey

Almanya'dan tüm dünyaya

Logo of the independent German Fresenius Institute

Emzikler ve biberonlar Almanya’da üretiliyor. Dünya çapındaki tüm üretim yerleri gibi, biz de en yüksek kalite standartlarına uygun bir yer olarak hizmet veriyoruz. Ham maddelerin kaynağından çıkışından paketlemeye kadar olan tüm süreçleri yakından takip ediyoruz. Ayrıca, Almanya’da bağımsız Fresenius Institute tarafından kısa aralıklarla çok sıkı denetimler yaptırıyoruz. Sertifikalandırılmış kaliteli ürünlerimiz anneler arasında çok popüler hale gelmiş durumda ve bu durum NUK ürünlerini çoğu Alman hastanesinde bir standart haline taşıdı.

Ürün geliştirme aşamasında, NUK sadece tüketici tercihlerinin değil aynı zamanda ilgili kalite standartlarının da göz önüne alınması konusunda hassastır. Kullanacağımız materyalleri, sadece ulusal değil aynı zamanda uluslararası kalite standartlarını da sağladığından emin olduğumuz, en güvenilir maddeler ve ürünler arasından seçiyoruz. Kullanım konusunda tercih ettiğimiz materyallerden, ulusal ve uluslararası standartları koruduğumuzdan emin olarak, sadece en güvenilir materyalleri kullanıyoruz. Örneğin, ilk dişlerini çıkarmaya başlayan 18 aylıktan 36 aylığa kadar çocuklar için, daha sağlam silikondan üretilmiş yepyeni emzikler geliştirdik. Kullanacağımız tüm materyallerimiz için standart test prosedürleri uygulayarak sadece yüksek kalite standartlarımızı karşılayabilen tedarikçilerle çalışıyoruz.

Üretim sürecini montaj robotları ve kameralarla takip ediyoruz. Örneğin her bir emzik için, tüm parçalarına ilgili sağlamlık ve güvenilirlik testlerini uyguluyoruz. Bu testlerin sonuçlarının gerekli standartların üzerinde olmasına önem veriyoruz. Ayrı bir departmanımız ise bu testlerin daima geliştirilmesi üzerine çalışıyor. NUK ürünlerinin kusursuz bir kalitede üretilebilmesi için gerekli kontrolleri sadece makineler aracılığıyla yapmıyoruz. Aynı zamanda eğitimli uzmanlarımız da üretimin farklı noktalarında bu ürünleri denetleyerek uzmanlıkları ile daha kusursuz bir kalite için destek oluyorlar.

NUK daima ürün kalitesini onaylamak ve geliştirmek üzerine çalışıyor. Ancak NUK ürünleri sadece üretim yerimizde NUK çalışanlarınca denetlenmiyor. Aynı zamanda bağımsız Fresenius Enstitüsü de ürünlerimizi denetliyor. “Onay mührü” alabilmek için gerekli yasal ve düzenleyici kuralları sağlamak gerekiyor. Ayrıca TÜV (Alman Teknik Kontrol Heyeti) yılda iki kere düzenli olarak NUK’u teftiş ederek yetkinliğini yeniden test ediyor. Bunun nedeni ise NUK'un aynı zamanda özel lisans gerektiren tıbbi ürünler üreten bir marka olması.  Tıbbi alandaki ürünler için konulan bu yüksek standartlar aynı zamanda tüm NUK ürünlerinde de aynı yüksek standartlar ile korunduğu anlamını taşımaktadır. Kısacası NUK, bugünün ürünlerini yarının standartlarına uygun olarak üretir.

NUK ürünleri pek çok standardı karşılamak durumundadır. NUK için önemli olan sadece bu standartları karşılamak değil aynı zamanda çocukların doğal gelişimine yardımcı olacak en iyi ürünleri geliştirebilmektir. Bu nedenle NUK’un kalite standartları komitesinde de önemli bir yeri vardır. Böylece tüm bebek ürünlerinde kendi standartları kadar üst düzey standartların konulması için çalışır. En başından beri, NUK yalnızca Alman güvenlik kriterlerini değil aynı zamanda bulunduğu tüm ülkelerin yasal ve güvenlik kriterlerini de sağlamayı hedeflemektedir.

NUK için çevre de en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle çevresel etki ve iş güvenliği ön planda tutulur. Ancak süreç içerisinde hiç bir zaman, çevre bilinci çocukların refahından daha önde gelmemiştir. Bu nedenle NUK,  her ne kadar çevreye faydası bilinse de, asla geri dönüştürülmüş materyaller kullanmamaktadır.

Yeni ve daha iyi ürünler için araştırma ve geliştirme

Çene yapısına uygun ilk emzikten biberon temizleyicisine kadar...

Neredeyse 60 yıl önce çene yapısına uygun ilk emziğin geliştirilmesinden bu yana, NUK kendisini çocukların refahına adamıştır. Bu süreçte, çocukların sağlıklı gelişimine yardımcı olan ve ebeveynlerin günlük rutinleri kolaylaştıran sayısız yenilikçi ürün ortaya çıktı. Örneğin, NUK biberon temizleyici, enzimlerin yardımıyla biberondaki süt proteinlerini temizler, emzik ve biberonları daha temiz hale getirir.

Geniş araştırma ve geliştirme departmanımız, NUK ürünlerini daha ileri taşımak, daha pratik, kullanışlı ve yardımcı ürünleri geliştirmek için çalışmaktadır. NUK ile çalışan, firmadan çalışanlar kadar dışarıdan çalışan hemşireler, uzman doktorlar, bilim adamları gibi alanında uzman kişiler de dahil, herkesin bu geliştirme fikirlerine büyük katkıları vardır.

NUK, malzeme ve üretim teknolojilerinde piyasalardaki tüm yenilikleri bilir ve test eder ve uygun bulduklarını kendi  ürün geliştirme ve üretim aşamalarına entegre eder. Bunun için malzemelerde yapılan yenilikler ve buluşlar özellikle önemlidir. Örneğin, NUK lateks alerjenlerini saptayabilmekte ve böylece alerjiye neden olmayan bir lateksten yapılmış kauçuk emzikleri sunabilmektedir. NUK ürünlerinin yüksek güvenlik standartları nedeniyle bazen yeni bir ürünün üretilmesi çok fazla zaman alabilir. Çünkü NUK, kullanacağı malzemenin olgunlaşmasını bekleyebilir ya da doğru ham maddeyi bulana kadar araştırmaya devam edebilir.

Mümkün olan en iyi ürünleri sunmak için ayrıca özel simülasyon prosedürleri kullanılır. Örneğin, NUK tarafından geliştirilen içme simülasyonu sırasında, biberon emzikleri deliklerindeki basınç güvenilir bir biçimde ölçülebilmiş ve karşılaştırma yapılabilmiştir. Bu simülasyon sonuçları, nihai olarak NUK First Choice + sistemi gibi ürünlerin daha sonra yapılan geliştirilmelerinde temel alınmıştır.

Sonuç olarak NUK ürünleri ve ürünlerin çocuklar üzerindeki etkileri düzenli olarak takip edilmektedir. Bu gözlem sonucunda açığa çıkan konularda yeni teknolojiler ve araştırma bulgularından faydalanarak var olan ve yeni üretim geliştirilmeleri şekillenmektedir.

NUK Çalışmaları

Her bir çalışma daha iyi olmamıza hizmet eder.

NUK olarak ilk kuruluşumuzdan itibaren, ürünlerimizi ve ürünlerimizin bebeklerin gelişimi üzerine etkisini inceleyen bilim adamları ile çalışmaktayız. Bu çalışmalardan alınan sonuçları, her adımımızda göz önünde tutuyoruz. Bu çalışmalar bizlere yeni ürün geliştirmemizde olduğu kadar denenmiş ve test edilmiş ürünlerimizin de daha iyiye gitmesinde yardımcı olmaktadırlar. Yeni ürün geliştirirken, özellikle tıp dünyasında ve gelişim psikolojisinde olmak üzere en son elde edilen bilimsel gelişmelerden yararlanıyoruz.

NUK ile ilgili olan yeni bilimsel gelişmeleri içeren makaleleri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. (Tüm makaleler İngilizce olarak yayınlanmıştır.)

Hess, C.: “Orthodontic teats – A study overview – background, data, facts and results for the NUK System” published in CoMed 1/2010

Download the publication as a PDF file... 

Moral, A. et al.: Mechanics of sucking: comparison between bottle feeding and breastfeeding. BMC Pediatrics 2010; 10:6

Link to the publication:...

Herrmann, C.: Orthodontic teats: One study overview - background, facts, figures and results for NUK system. Co-Med 2010; 1: 53-55

Download the publication as a PDF file... 

Hess, C.: The decisive factor is the shape: role of bottle nipples in the jaw and mouth development. Pediatric and Adolescent Medicine 2009; 5: 300-301

Download the publication as a PDF file... 

Arsenina, O.: Studying of sucking behaviour at healthy babies at natural and artificial feeding with use of NUK teats. Russian Journal of Orthodontics 2006; 35: 14 – 16 Study on sucking behaviour of healthy babies both naturally and using NUK teats.

Download the publication as a PDF file... 

Bilmekte fayda var