NUK


play-pause

Klicken Sie Für
      Produktinfos
  einfach auf die Icons.

Özel NUK Şekli ve Fonksiyonu

Olabildiğince doğal...

Ağız, çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişmesi için anahtar bir rol oynar. Nefes alma, yemek yeme, duyusal algılama gibi işlevler çene, dil ve dudakların mükemmel bir koordinasyonunu gerektirir. Göğüsle beslenme doğumdan itibaren tüm bu yapıların mükemmel bir şekilde alıştırma yapmasına olanak sağlar. Annenin göğsünü emerken bebek, ağız hareketlerini koordine etmeyi öğrenir, kaslarını geliştirir ve ağzını ileriki dönemde gerçekleştireceği çiğneme, diş çıkarma ve konuşma gibi faaliyetleri yapabilecek gelişimine hazırlar.

the shape ot the orthodontic NUK teat

Ortodontik NUK biberon emzikleri bu bilgiye dayanarak geliştirilmiştir. Emzirmenize (artık) engel bir durum varsa NUK biberon emzikleri bebeğinizin mümkün olan en doğal şekilde gelişmesine olanak sağlar.

Biberon emziklerini bu şekilde geliştirmemizin arkasında diş hekimi Prof. Balters ve Dr. Müller'in tıbbi bilgileri yatmaktadır. Onlar öncelikle anne göğsünün bebeği beslerken şekil  değiştirdiğini fark etmişler ve bu şeklin bebeğin ağız ve çene gelişimi için en doğru koordinasyonu sağladığını tespit etmişlerdir. Böylece bu özel, asimetrik şekil tüm NUK biberon emzikleri için model olarak kullanılır.

Emziklerde yer alan delikler de önemli bir role sahiptir. NUK Emziklerinde bu delikler hafif kayık olarak yer alır. Bunun nedeni, bu şeklin sütün salya ile karışmasına ve daha kolay sindirilmesine olanak vermesidir.

Ayrıca, önemli olan bir diğer nokta da emme sırasında gereksiz hava yutulmasını önlemektir. Bu da biberon emziklerimizin, anti kolik-hava sistemi ile mümkün olur. Bu sistem, sıvının doğrudan yutulmasını sağlar. Bunun yanında biberon emziklerimiz farklı delik ebatlarına göre ölçülendirilmiştir. Bütün bu özellikler bebeğinizin doğru yoğunlukta gıda alabilmesini, böylece de gereksiz karın ağrısı yaşamamasını sağlar. Üstelik bunu doğal yollarla yapmaktadır.

NUK, bu özel şekle yıllardır her bir detayı düşünerek, sürekli geliştirerek ve yeni tıbbi buluşlara göre düzenleyerek ulaşmıştır. Başka hiçbir biberon emziği, meme emme sürecini NUK kadar yakın bir şekilde taklit edebilmeye ve NUK kadar doğal bir şekilde ağız gelişimini destekleye yaklaşamamıştır. NUK biberon emziklerinden daha iyisi sadece annenin kendisidir.  

Kliniklerce onaylanmış*? Doğala yakın şeklinden dolayı, NUK biberon emzikleri yeni doğan bebekler tarafından kolaylıkla benimsenmektedir. Bu da özellikle hem göğüsle hem de biberonla beslenen bebekler için en uygun biberon emzikleri olduğunu göstermektedir.

 *En uygun göğüsle ve biberonla beslenme kombinasyonu için.* Moral et al. BMC Pediatrics 2010, 10:6.

Çalışmayı online olarak buradan okuyabilirsiniz (Makale İngilizce'dir).

Bilmekte Fayda Var...