NBE2 709305
₺158,45 KDV Dahil
₺316,90 KDV Dahil
1

Biberon

Biberon seçimi bebeğiniz için en zorlu süreçlerden biridir. Yüzlerce model ve çeşit içerisinden bebeğiniz için en uygun olanı seçmek konusunda biraz yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Aradığınız dört dörtlük ve mükemmel biberonu Nuk ürünleri arasından kolaylıkla bulabilirsiniz.

Biberon Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Söz konusu biberon seçimi olduğunda göz ardı edilmemesi gereken bazı gerçekler vardır. Bebek, ona alınan biberonu denemeden ne tür biberon ile rahat edebileceğini bilmeniz gerekir. Bu kapsamda da ürün sayfasında yer alan kullanıcı yorumları veya diğer anne adaylarından destek almanızda fayda var. Bu nedenle farklı biberon modelleri içerisinde birkaç tane alıp deneme yapmanızda fayda var. Biberonlar incelenirken tüketim yapıldığında hava baloncuklarını minimize eden modeller içerisinden tercih yapmak doğru olacaktır. Bu sayede bebeğin beslenmesi esnasında içine çekilen havayı vücudunda biriktirecek olan gazı en aza indirgemiş olursunuz. Bahsi geçen biberon markaları arasından tercih yapmaya gelindiğinde ise kullanmak istenilen göğüs pompası ile aynı marka biberon satın alınmalıdır. Bu iki entegre ürün ile sağılan süt aynı zamanda biberona aktarılarak bebek rahat bir şekilde anne sütü ile beslenebilir. Bu ürünler, biberon seti olarak da temin edilebilir ve size büyük kolaylık sunabilir.

Biberon Nasıl Temizlenmeli?

Biberon seçimi kadar temizliği de oldukça önem arz eder. Biberon temizliği için tercih edilen malzeme biberon temizliği nasıl olmalı sorusunun cevabıdır. Biberon kurutucu, biberon fırçası ve biberon kurutucu gibi ürünler temizlik sürecini büyük şekilde kolaylaştıracak ürünler içindedir. Biberon temizliğine başlamadan önce kullanım öncesi ılık sudan geçirmenizi öneriyoruz. Sonrasında ise fırça yardımı ile bebek biberonuna uygun biçimde BPA içermeyen deterjandan bir parça kullanıp, biberonun her yerine dağılım gerçekleştirerek fırçayı şişenin iç bölümünde gezdirmelisiniz. Temizlik esnasında biberonun ağzı ve şişesinin ayrıldığından emin olmak gerek. Her bir parçanın ayrı ayrı temizlenmesi gereklidir. Bir diğer kullanışlı alternatif de tekrar kullanıma hazır olması için biberon kurutma işlemidir. Bu sayede şişenin iç bölümünde herhangi bir deterjan ya da musluk su kalıntısı kalmaz. Şayet bulaşık makinesinde yıkama gerçekleşebilen bir biberon tercih etti iseniz elbette bunu da kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Biberon Modelleri

Paslanmaz çelik, cam, plastik ve silikon biberon çeşitleri arasından en sık tercih edilen materyallerdir. Bütçe dostu, hafif ve dayanıklı olma özelliklerine sahip plastik biberonların içerisinde BPA maddesinin olmadığına dikkat etmek gerek.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız