Biberon Emzikleri

Biberonlar, bebeklerin anne sütü ve mamaları tüketmesi için yardımcı ürünlerdir. Biberonlar bebeklerin doğumdan itibaren bildiği emme hareketinin bir taklidini oluşturarak beslenme eylemine katkıda bulunur. Biberon seçimi ne kadar önemliyse biberon emziklerinin seçimi de o denli önemlidir. Emziklerin, bebeğin ısırmasına karşı dayanıklı ve ısı nedeniyle form bozuklukları oluşturmamasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden düzenli olarak kontrol edilmesinin yanı sıra hijyenine de önem verilmelidir. NUK biberon emzikleri bu konuda geliştirilmiş ve üretime sunulmuştur. Bu ürünler bebeğe zarar vermeden rahat bir emme hissi sağlar.

Biberon Emzikleri Modelleri

Biberonların çoğu ebeveyn için güzel bir kurtarıcı ve yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. Fakat alışma süreci bebekler için her zaman çok kolay olmayabilir. Yeni bir beslenme düzenini oluşturmak bebekle birlikte ebeveynler için de zorlu bir süreçtir. Bu süre zarfını olabildiğince kolay geçirmek için bebeğe uygun biberon ve emzik çeşidi seçilmelidir. Biberon emzikleri farklı çeşit ve modelleriyle bebeğin doğal beslenme sürecine yardımcı olan yapıya sahiptir. Fakat, seçim yaparken bazı değişkenlere dikkat etmelisiniz. Öncelikle bebeğinizin olduğu yaş aralığını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer biberona alışma süreci içerisindeyseniz, başlangıç olarak düşük akış hızına sahip küçük ve az delikli emzikler seçilmelidir. Alışma evresinden sonra zamanla bebeğinizin de iştahının artması ile daha büyük delikli emziklerle daha rahat beslenme gerçekleştirilebilir. Bir diğer konu da biberon emziklerinde kullanılan maddelerdir.

Silikon Biberon Emzikleri ve Kauçuk Biberon Emzikleri

Piyasada bulunan biberon emzikleri başlıca silikon biberon emzikleri ve kauçuk biberon emzikleri olmak üzere iki farklı hammaddeden oluşur. Bu durum da ebeveynlerin aklında “Silikon emzik mi yoksa kauçuk emziği mi tercih etmeliyim?” sorusunu oluşturur. Aslına bakılırsa ikisinin de özenle bakımı yapılır ve sık sık değiştirilirse belli başlı avantajları vardır. Öncelikle kauçuk emzikler bal sarısı renginde olur ve doğal bir maddedir. Bu durum daha çabuk eskimesine sebep olacak olsa da doğallığı sayesinde içiniz rahat olacaktır. Silikon biberon emzikleri ise şeffaf renkli, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. İstek ve ihtiyaçlar doğrultusunda piyasaya sunulmak üzere yapay olarak üretilir. Fakat bu durum onları daha zararlı bir hale getirmez. Emzik kullanım ömrünü uzatmasının yanı sıra ısıya, ışığa ve kuvvete daha dayanıklı olan bu madde ebeveynlerin yardımına koşabilir. Bazı zamanlarda sizin tarafınızdan yapılacak tercih, bebeğinizi pek memnun etmeyebilir. Yapısal farklılıklara sahip olan bu iki maddeden üretilen emziklerin yumuşaklığı bebeğinizin seçim yapmasına sebep olabilir. Her iki emzik çeşidi de dikkatle kullanıldığı sürece işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirecektir. Nuk’un özenle tasarladığı ve oluşturduğu silikon biberon emzikleri çeşitlerine göz atabilir ve bebeğinizin ay aralığını da göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız