Doğumdan Hemen Sonra

Doğumdan Hemen Sonra

Hamilelik döneminde her anne adayı mutlaka kilo alabilir. Anne adayları hamilelik süreçlerinde beslenme kurallarına uymalıdırlar, anne adaylarımız doktor tavsiyesi üzerine beslenmelerine dikkat ederek sadece bebeğin kilo almasına dikkat etmelidirler.

 

Doğumdan hemen sonra kilo vermek isteyen annelerimizin düştüğü en büyük yanlışlık, sadece emzirme ile ya da gıdalardan kısarak dengesiz beslenerek kilo vermeye başlayacaklarını sanmalarıdır. Unutmayın ki; eksik gıda almaya başladığınızda bu sizin sütünüzün azalmasına hatta kesilmesine bile neden olabilecek risktedir. Emziren annelerin sağlıklı beslenerek ve dengeli bir şekilde sebze, meyve, süt tüketip her gün 3, 4 litre su içmelidirler. Şişlik şikâyetleri için de bağırsak hareketlerinin düzenli çalışması için bol bol sıvı alınmalı, posalı gıdalar tüketilmeli gereği olması durumunda doktorun tavsiye edeceği ilaçlar kullanılabilir.

 

Unutmayın ki; bebeğiniz anne sütünden alması gereken bütün vitamin ve mineralleri çekiyor. Bebeğim daha sağlıklı olsun daha iyi doysun düşüncesi ile nenelerimizin hurafelerine kanıp vücudunuza gereğinden fazla besin takviyesi yapmayın. Tatlı ya da tuzlu fark etmez tek yapmanız gereken elinizden geldiği kadarı ile hareket etmek, emzirmek, düzenli uyku olmasa da kendinizi dinlendirebilmek. Ayrıca size de yarayacak gaz sancılarını ve şişlikleri indirecek doktor onaylı bitkisel çay takviyesi alabilirsiniz.

Doğumdan sonra sadece diyet ile kilo vermek kolay olmayabilir her bünyenin toparlanması farklı olabilir. Ağır operasyon geçirmediyseniz normal doğumdan 1,2 hafta sonra doktorunuzun kontrolü altında spora başlayabilirsiniz.

Etiketler: doğum, doğum sonrası
Mayıs 10, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız