Hamileleri Anlamak

Hamileleri Anlamak

Hamileleri anlamak çok mu zor ki; değil. Hamile olan bir kadında hormon al değişiklikler ile birlikte gelen anlık duygu durum değişiklikleri ortaya çıkabilmektedir. Düşünün o artık iki can taşıyor kendini daha önce önemsemediği kadar çok önemsiyor. Gelecek kaygısıyla bebeğini sahiplenme içgüdüsü ile bazen doğuma kadar süren bazense anneliği boyunca devam edebilen takıntılar ortaya çıkabiliyor.

Anne adayı durup dururken ağlayabilir, normalde tepki vermeyeceği olaylar karşısında sinirli tutumlar sergileyebilir. En çok duygusallıklarıyla dikkat çeken hamile bayanlar duran bir nesneyi, izlediği bir filmi, bazen abartmıyoruz yediği yemekleri bile dramatikleştirebilirler. Hamile bayanların en çok ilgi ve şefkate ihtiyacı olan bu dönemde onları sadece anlamakla kalmayıp yardımcı da olmamız gerekmektedir. Unutmayalım ki; her kadın annelik içgüdüsünü taşımadıkları gibi bazı kadınlar doğuştan annelik içgüdüsünü taşırlar ve bu duygularını en çok sevip değer verdiklerine yaşatmak isterler.

Hamile olan anne adaylarımızı anlayalım öfkelerinde, sakinliklerinde, alınganlıklarında onlara sadece şefkatle yaklaşıp bu kutsal evrimi sabırla beraber tamamlayalım. Bu sabrın sonunda sizi bir mucizenin karışılacağını unutmayalım.

Etiketler: hamilelik, hamileleri anlamak
Mayıs 10, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız