Cam Biberon

Bebekler ve ebeveynler için biberona alışma süreci epeyce meşakkatli bir zaman dilimi olabilir. Yeni bir beslenme şekliyle tanışan bebeğiniz ilk zamanlarda zorluk çıkartabilir. Fakat bir süre sonra biberon kullanımının, hayatınıza kolaylıklar getirdiğini fark edeceksinizdir. Kimi zamanlarda annenin sütü yeterli gelmeyebilir veya ek gıdaya ihtiyaç duyulabilir. Böyle durumlarda bebeğiniz için hazırladığınız mamayı, sütü veya bitki çaylarını saklarken biberonlardan faydalanabilirsiniz. Diğer bir senaryo ise annenin bebekten uzak olması gereken durumlardır. Anne sütü, bu gibi zamanlarda en uygun ve en hijyenik şekilde saklanmalıdır. Cam biberon çeşitleri gerek yapısı itibariyle gerek sağlığa bir zararının olmamasıyla sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Cam Biberon Kullanımının Yararları

Bebek beslenmesinde göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir role sahip olan biberonlar, farklı maddelerden farklı şekillerde üretilebiliyor. Fakat bu çeşitlerin en başında cam biberon modelleri geliyor. Öncelikle içeriğinde bebeğiniz için zararlı hiçbir madde bulundurmayan bu modeller, bebeğinizin sağlığını tehdit etmiyor. Böylece ebeveynlerin aklındaki soru işaretlerini de silme konusunda yardımcı oluyor. Kırılarak veya çatlayarak bir kaza oluşturacağını düşünüyorsanız ise bunun için üretilen özel yumuşak kılıflar ile bu durumun kolayca önüne geçebilirsiniz.

Cam biberon modelleri herhangi bir ısıya maruz kaldığı zaman bundan etkilenerek yapısal bir bozukluğa veya tahribata sebebiyet vermez. Böylece uzun süreli kullanımlara olanak sağlar. Aynı zamanda oldukça hijyenik bir kullanım için de doğru bir seçimdir. Biberonlar beslenme sonrası özenle temizlenmeli ve hijyeni sağlanmalıdır. Bunun için özel olarak üretilmiş fırçalarla temizleyebilir ya da sadece bulaşık makinenizin içinde diğer bulaşıklar ile birlikte yıkayabilirsiniz. Biberon içine konulacak mama çeşidinin herhangi bir tortu bırakmamasının yanı sıra koku oluşturacak bakterilerin de çoğalması için uygun bir ortam oluşmasına izin vermez.

Cam Biberon Seçimi

Biberon seçimi yapılacağı zaman belli başlı durumları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu durumların en başında bebeğinizin kaç aylık olduğu ön plandadır. Böylece doğru bir seçimde bulunabilirsiniz. Yeni biberon kullanımına başlayacak küçük bebekler için tercihinizi akış hızı daha az olan küçük boyutlu modellerden yana kullanmak akıllıca olacaktır. Akış hızının düşük olması yeni doğan bebekler için boğulmaları engelleyecektir. Bu akış zaten hali hazırda alıştıkları emme tarzını taklit ederek kısa sürede kolayca alışmaya olanak sağlar. Yeni doğan bebeklerde 120 ml hacme sahip cam biberon çeşitleri tercih edilmeli ve ardından yaşla beraber artacak iştah için biberonun hacim büyüklüğü arttırılmalıdır. Zamanla büyüyecek olan bebeğinizin etrafı keşfetmeye başladığı zamanlarda ise daha renkli ve canlı modellere sahip çeşitleri tercih etmek bebeğininiz ilgisini besleyebilir. Siz de beslenme zamanlarını olabildiğince sağlıklı ve kolay atlatmak istiyorsanız bu durum için en uygun çeşit olan cam biberon tercihinde bulunmak size fayda sağlayacaktır.

Yeni doğan döneminden oyun çocuğu dönemine dek ailelerin çocukları için tercih ettiği biberon ve emzikler çocukların en çok kullandığı ürünlerden bir tanesidir. Direkt olarak ağza alınan ve çocukların beslenmesiyle ilişkili olan bu ürünler seçilirken çok dikkat edilmelidir. Son dönemde ailelerin tercih eğilimi cam biberon yönünde oluyor. Sağlık açısından tamamen güvenli cam sayesinde çocuklar her türlü gıdayı cam biberon kullanarak alabiliyorlar. Çocukların ağız yapısına uygun tasarımı, yaş ve ay durumuna göre özelleşmiş modeller tercih ederek bebeğinizin gelişimine destek olabilirsiniz. Değişen hacimlerde ürünler ve farklı biberon başlıkları ile çocuğunuzun ihtiyaçlarına özel alışveriş için hemen sipariş etmeyi unutmayın.

Özel tasarlanmış biberon başlıkları bebeklerin hava yutmaya bağlı gaz sancısı çekmelerini engellemek için antikolik hava sistemi ile tasarlanmıştır. Bu sayede cam biberon kullanırken çocuğunuz hava yutmayacak ve rahat bir şekilde yediklerini sindirecektir. Isı değişimi ve darbelere dayanıklı borosilikat cam sayesinde güvenle kullanabilirsiniz. BPA içermeyen biberon ve emzikler çocukların sağlığı açısından tercih edilmelidir.

Cam biberon, ortodontik ve anne göğsü ile benzerlikler taşıyan tasarımları sayesinde çocukların hızla uyum sağlaması için özel olarak tasarlanmıştır. Su, süt, yeni doğan maması, devam sütü ve daha yoğun sıvılarla dahi kullanabileceğiniz cam biberon ile çocuğunuzun ihtiyaçlarına özel ürünler sizleri bekliyor. Alman kalitesi ve güvencesi ile tasarlanan ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir ve darbelere dayanıklıdır. Bu sayede plastik modellere nazaran koku yapmaz, kolay temizlenir ve çocukların sağlığına zararlı madde içermez. Sıcak ya da soğuk her türlü gıdada kullanabileceğiniz modeller olması ile rakiplerinden ayrılır. Siz de kaliteli ve dayanıklı bebek çocuk ürünleri arıyorsanız hemen sipariş edin uygun fiyat ve yüksek kalite farkını deneyimleyin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız