NE1 734035
₺68,94 KDV Dahil
₺114,90 KDV Dahil
NE3 737041
₺267,92 KDV Dahil
₺334,90 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Yeni Ürün
NE1 734036
₺57,45 KDV Dahil
₺114,90 KDV Dahil
1

Emzik

Bebek emzikleri, bebeklerin rahatlamaya ihtiyaç duydukları ağlama dönemlerini atlamaları için en büyük yardımcıdır. Silikon ya da kauçuktan üretilirler. Damaklı ve damaksız bebek emzikleri olmak üzere iki farklı türü bulunur. Her emzik arasında belirli farklar olur ve bebeğin gelişim esnasında farklı ihtiyaçlarına cevap verir. Siz de bebeğinize seçeceğiniz en uygun emzik ile bebeğinizin gelişimini ve sağlığını destekleyebilirsiniz.

Emzik Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

●             Bebek emzikleri, bebeklerin doğal emme içgüdülerini tatmin ederken telaşlı oldukları zamanlarda ise rahatlamalarını sağlayan anahtar olur ve mutlu olmalarını sağlar.

●             Emzikler, bebekleri yatıştırmak dışında, aynı zamanda kendilerini güvende hissetmelerine ve duygularını kontrol etmelerine de yardımcı olur.

●             Bebeklerin sakinleşmeye ihtiyaç duyduğu en önemli anda, yine bebek emzikleri devreye girer. Bir anne sihri gibi olan emzikler, bebekleri rahatlatmanın ve gözyaşlarını dindirmenin en hızlı yollarından biridir. Dolayısıyla uyumakta zorluk çeken bebeğinizi emzik yardımı ile sakinleştirip uyumasını sağlayabilirsiniz.

●             Bebekler emme gereksinimini bir şekilde gidermeye çalışır. Anne memesi veya bebek emzikleri ile gereksinimlerini gideremedikleri takdirde parmaklarını emebilirler. Parmak emme alışkanlığını önleyebilmek ise, bebeğinize en uygun şekilde seçtiğiniz emzik seti ile mümkün olabilir.

●             Bebek emziklerinin bir diğer faydası ise, motor becerilerine katkı sağlamasıdır. Bebeğiniz emerken emziğini tutabilir ya da düşürdüğünde arar. Bu da bebeğinizin motor gelişimini pozitif etkiler.

●             Ayrıca bebek emzikleri, çocukların dil ve damak anatomisini de olumlu anlamda destekler.

Yenidoğan Emzik Modelleri ve Çeşitleri

Bebeğinizin emzik kullanımına ihtiyacı olup olmadığına karar verdikten sonra, sırada emzik çeşitleri arasında doğru tercihte bulunmak var. Bebek emzikleri genel olarak dört gruba ayrılır. Kauçuk ve silikonlu emzikler bunlardan sadece ikisidir.

Kauçuk emzikler, daha çok diş çıkarma döneminde tercih edilebilen emzikledir. Yumuşak ve esnek olmasına rağmen, ısırmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Kauçuk doğal bir üründür. Kauçuk emzikler, yumuşaklığı ve esnekliği ile bebeklerin alışma sürecini kolaylaştırır.

Silikonlu emzik, yapay bir maddeden yapılmış olsa da kokusuzdur; emzirme dışındaki zamanlarda güvenle tercih edebileceğiniz yenidoğan emzik çeşitleri arasında yer alır. Damaklı ve damaksız olarak ayrılan silikonlu emzikler arasındaki damaksız modeller, bebeğin anne memesini emiyor hissi yaşamasına yardımcı olur. Genellikle bir yaşından küçük olan ve diş çıkarmayan bebekler için önerilir. Şeffaf yapıda olan silikon emzikleri, ısıya dayanıklı oldukları için kaynar su içerisinde kolayca sterilize edebilirsiniz; bebeğinize hijyenik bir şekilde sunabilirsiniz.

Damaklı Emzik Çeşitleri

Damaklı modeller, ortodontik şekilde geliştirilen bebek emzikleridir. Ortodontik bebek emzikleri modellerinin uç kısımları yukarıya doğru kavisli olup bebeğin damak şekline uyum sağlar. Alt kısmının düz ve içe doğru kavisli olması ise bebeğin dilini rahatça hareket ettirmesini mümkün kılar. Özellikle bir yaşından büyük bebekler için ortodontik bebek emziklerini tercih edebilirsiniz. Bu tür emzikler ağız yapısını bozmaz ve bebeğin emme hareketine uyum sağlar. Yanlış emzik kullanımına bağlı oluşması muhtemel sorunların da önüne geçer.

Damaksız Emzik Çeşitleri

Damaksız emzik modelleri, bir yaşından küçük bebekler için önerilir. Yapı itibari ile anne memesini andırır. 0-3 ay emzik kullanan bebekler için bu modelleri kullanabilirsiniz. Bir yaşından büyük bebeklerde damaksız modeller, bebeğinizin damağına baskı yapabilir. Bu noktada damaklı emziğe geçiş yapabilirsiniz. Bebeğiniz için en uygun emziğin, ihtiyaçları doğrultusunda açığa çıktığını unutmamalısınız.

Bebek Emzikleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek sahibi olan tüm ebeveynler ‘’Emzik alırken nelere dikkat etmeliyim?’’ sorusunu aklından geçirir. Öncelikle, emzik seçiminde bulunurken bebeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir seçim yapmalısınız.

●             Bebeğinizin kaç aylık olduğu, emzik seçimini etkileyen en önemli unsurdur. Yenidoğan bebek emzikleri için 0-6 ay emzik, 6-18 veya 18-36 olarak sınıflandırılan modellere göz atabilirsiniz.

●             Seçeceğiniz emzik modelinin yapısına çok dikkat etmelisiniz. Yani öncelikle, damaklı damaksız mı olması gerektiği hakkında fikir sahibi olmalısınız. Ayrıca bebek emziklerinin içeriğine de aynı şekilde dikkat etmelisiniz.

●             Bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek ürünleri tercih etmeli, güvenilir emzik markalarına yönelmelisiniz. Bebek ürünlerinde yılların tecrübesine sahip Nuk markasına güvenebilirsiniz.

●             Bebek emziklerinin BPA içermemesine dikkat etmelisiniz. Nuk ürünleri, BPA içermeyen ürünlerden oluşur. Nuk, bebeğinizin sağlığına zarar verecek hiçbir etken - kimyasal maddeyi ürünlerinde kullanmaz.

●             Bebek emzikleri, diş ve diş etlerindeki baskıyı eşit şekilde dağıtabilmelidir. Dilin doğru pozisyonda kalması sağlamalıdır. Bu nedenle bebeğin ağız yapısına uygun bir emzik tercih edilmelidir. Özellikle bir yaşından büyük bebekler için, ortodontik emzikler tercih edilerek ihtiyaçlar karşılanabilir. Ortodontik emzikler, bebeğinizin çene büyümesine ve gelişmesine engel olmayan emziklerdir.

●             Bebeğiniz büyüdükçe emzik boyutları da büyümektedir. Bunun için emzik ambalajlarında yer alan yaş bilgilerini inceleyip çocuğunuzun ayına / yaşına uygun emzik modelini seçtiğinize emin olmalısınız. Onun gelişimine en uygun emziği tercih etmelisiniz.

●             Bebeklerin ciltleri çok hassas olduğu için bebek emziklerinin kalkanında delikler olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde bebek salyalarının emzik altında toplanmasını önleyebilir ve oluşabilecek cilt tahrişlerinin de önüne geçmiş olursunuz.

Siz de bebeğinizin gelişimi ve sağlığı için en güvenilir emzik markaları arasında tecrübesi ve kalitesiyle öne çıkan Nuk’un ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çeşitli renk ve modellerdeki emzik fiyatları, her bütçeye uyum sağlarken, Nuk’un geniş ürün yelpazesi içerisinde bebeğinize en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız