Ayıplı ürünlerde iade süreci nasıldır?

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servis tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Gönderimleriniz anlaşmalı kargolarımız tarafından olmalıdır. Anlaşmalı olmayan kargolar aracılığı ile gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.

 

Ürün iade kapsamı ve süreci nasıldır?

www.nuk.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerin, ambalajı hasar görmemiş, ürün kullanılmamış ve tadilat görmemiş ise cayma hakkı kapsamında 14 gün içinde ilgili fatura ile iade talebiniz onaylandığı takdirde iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Biberon, emzik, suluk gibi beslenme ürünleri ile göğüs pompası, bebek bezi, göğüs pedi, iç çamaşırı gibi tüm hijyenik ürünler anne ve bebek sağlığını korumak adına  iade-değişim imkanı olmayan ürünlerdir.

Öncelikle iade formundan iade talebinizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. İade talebiniz alındıktan sonra ürünü eksiksiz ambalaj, fatura ve garanti belgesi ile size belirtilen adrese göndermeniz gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir Ürünü gönderirken lütfen irsaliye arkasındaki iade formu doldurmayı unutmayınız. İrsaliyesiz gönderilen iadeler kabul edilememektedir.

İade taleplerinde ürün anlaşmalı kargo firması ile gönderilmediği takdirde, kargo bedeli müşteriye aittir. Üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilecektir.

www.nuk.com.tr’den yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtılacaktır. Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın süreçlerine tabidir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir

Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

 

İade sürecinde kargo ücretini ödeyecek miyim?

İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri anlaşmalı kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

 

Hangi ürünler iade dışındadır?

Cayma hakkı kapsamında olmayan ürünler iade edilememektedir. İade (Cayma Hakkı) kapsamında olmayan ürünler aşağıdaki gibidir. Biberon, emzik, suluk gibi beslenme ürünleri ile göğüs pompası, bebek bezi, göğüs pedi, iç çamaşırı gibi tüm hijyenik ürünler anne ve bebek sağlığını korumak adına iade-değişim imkanı olmayan ürünlerdir Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler, tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır) ambalajı bozulmuş ürünler. Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları mevcut değil ise iadesi ya da değişimi mümkün değildir.

 

İade ettiğim ürünün bedeli ne zaman geri ödenir?

İade talebiniz onaylandıktan sonra geri ödeme süreci başlatılır. Ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bankanın süreçleriyle ilgilidir. Bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Herhangi bir aksama için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

 

Ürünün ambalajı hasarlı ise iade edebilir miyim?

İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise iade edemezsiniz.

 

Kargo teslimatı sonrası ürünüm hasarlı çıkarsa ne yapmalıyım?

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda; Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almadan, kargo firmasına tutanak tutturmanız gerekmektedir. Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir. Konuyla ilgili [email protected] adresine hemen mail atınız. Elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size telefonda anlatılacaktır.

 

Ürün değişim kapsamı ve süreci nasıldır?

www.nuk.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerin, ambalajı hasar görmemiş ve ürün kullanılmamış/ tadilat görmemiş ise cayma hakkı kapsamında 14 gün içinde ilgili fatura ile başka bir ürünle değiştirebilirsiniz. Öncelikle iletişim formundan değişim talebinizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Talebiniz alındıktan sonra ürünü eksiksiz ambalaj, faturası ile size belirtilen adrese göndermeniz gerekmektedir. Değiştirmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir . Ürünü gönderirken lütfen fatura arkasındaki iade formu doldurmayı unutmayınız. Faturasız gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. Değiştirme talebinde, ürün anlaşmalı kargo firması ile gönderilmediği takdirde, kargo bedeli müşteriye aittir. Değişim talebiniz onaylandığında, ödediğiniz bedel size iade edilerek yeni sipariş vermeniz sağlanır Değişim ve İade talebiniz onaylanmadığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve ürün adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

 

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz ile ilgili ödeme henüz alınmamış ve siparişiniz kargoya teslim edilmemişse sipariş iptali değerlendirilecektir. Siparişinizin iptal talebi için [email protected] adresine mail atmanız gerekmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız