İÇİNİZ RAHAT OLSUN

NUK ÜRÜNLERİ BISPHENOL-A (BPA) VE BISPHENOL-S (BPS) İÇERİYOR MU?
BPA ve BPS, birçok plastik ürünün üretiminde ve işlenmesinde kullanılan tehlikeli kimyasallardır. 01.06.2011 tarihide Avrupa Birliği Komisyonu’nun çıkardığı kararla Avrupa Birliği sınırları içinde BPA içeren tüm biberonların satışı yasaklanmıştır. Bazı markalar BPA’ya alternatif olarak BPS kullanımına devam etmektedir ancak NUK ürünlerinin hiçbirinde BPA ve de BPS bulunmamaktadır.
POLYPROPLYENE (PP) NASIL BİR MALZEMEDİR?
Polyproplylene (PP) ile plastik aynı malzeme değildir. PP malzemenin erime noktası 121°C iken sıradan plastik malzemenin erime noktası 75°C bile olabilir ki bu nedenle ucuz plastik ürünler kaynamış suyun sıcaklığına dayanamaz ve şekil değiştirir. NUK PP biberonlar gibi gerçek ve yüksek kaliteli PP biberonlar kanserojen madde içermez. PP biberon sağlıksız cam biberon sağlıklıdır, düşüncesi tamamen yanlıştır. Tüm NUK Cam ve PP biberonlar sertifikalı sağlıklı ürünlerdir. Biberonun anne kontrolünde olduğu aylarda (genelde 0-6 ay arası) cam biberon kullanılabilir. Daha sonraki aylarda bebek biberonu kavramaya ve tutmaya başladıktan sonra PP biberonlar daha hafif olduğu için tercih edilebilir.
KAUÇUK EMZİK YA DA BİBERON EMZİKLERİNİZ MBT İÇERİYOR MU?
DiMercaptobenzothiazole veya MBT, kauçuk ürünlerin işlenmesine kullanılan son derece tehlikeli bir kimyasaldır. NUK emzik ve biberon emzikleri de dahil olmak üzere hiçbir kauçuk NUK ürününde MBT bulunmamaktadır, ürünlerimiz bu konuda test edilmektedir.
NUK ÜRÜNLERİNDE FİTALAT VEYA PVC BULUNUYOR MU?
Hayır, hiçbir NUK ürünü Fitalat veya PVC içermez.
NUK BİBERONLARI, KAPLARI VE KAPAKLARI GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR Mİ?

Evet, bütün NUK biberonları, kapları ve kapakları tamamen geri dönüşüme uygun, doğa dostu malzemeden üretilmiştir.

NUK ürün yelpazesindeki bütün ürünlere güvenip, içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız