MedicPro Mapa Clinical Support

 

Özel Çocuklar İçin Özel Ürünler

 

Her çocuk dünyaya doğru zamanda ve en sağlıklı haliyle gelecek kadar şanslı olmayabiliyor. NUK, MedicPro markası altında, doğumdan sonra emme ve beslenme konusunda yardıma ihtiyacı olan çocuklar için özel ürünler geliştirdi. Bu ürünler Alman hastanelerinin yeni doğan servislerinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. MedicPro ürünleri tıbbi profesyonellerle iş birliği içerisinde ve yüksek kalite standartlarını karşılayacak biçimde üretilmektedir. En büyük amacımız çocukların doğumdan itibaren sağlıklı gelişmelerine yardımcı olmaktır.


 

Prematüre Bebekler için Emzik ve Biberon Emzikleri


Prematüre Biberon EmziğiPrematüre Emzik

 

Her yıl sadece erken doğumla binlerce bebek dünyaya geliyor. Beden ağırlığı 1.750 gramdan daha az olan bu narin ve prematüre bebeklerin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde emme reflekslerini geliştirmeleri gerekir. Böylece sağlıklı bir şekilde beslenebilirler ve hızla büyüyebilirler. MedicPro, bu özel ve prematüre bebeklerin anatomik ihtiyaçlarına odaklanarak en uygun emzik ve biberon emziklerini sunar. Prematüre emzik ve biberon emzikleri ekstra yumuşak doğal kauçuktan üretilmiştir. Prematüre biberon emzikleri standart dar ağızlı tüm biberonlar ile kullanılabilir.

Bu prematüre emzikler medikal ürünler kapsamında olduğu için, ebeveynlerin doğrudan teslim alması söz konusu değildir, lütfen aksini teklif etmeyiniz. Bu ürünleri tedarik etmek için bazı özel şartların yerine getirilmesi şarttır.

Öncelikle tüketici taahhütnamesinin doldurulup, doktor tarafından imzalanıp, kaşelenmesi gerekmektedir. Doktorun adı, çalıştığı hastane adı ve hastanenin açık adresi, bebeğin adı ve soyadı taahhütname üzerinde belirtilmelidir.

(Taahhütname bizimle iletişime geçtikten sonra tarafınıza iletilecektir.)

Taahhütname ve dekont mail ya da faks ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra ürün reçete üzerindeki adrese kargolanarak ilgili doktora gönderilecektir.

Taahhütname örneği ve daha kapsamlı bilgi için (0212) 211 74 00 telefon numarasından firmamızı arayabilir ya da [email protected] e-mail gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI: Prematüre emzik ve biberon emzikleri yalnızca doktor kontrolünde kullanılması gereken özel ürünler olduğu için doğrudan taahhütnameyi imzalamış olan doktora gönderilmektedir. Aksini lütfen teklif etmeyiniz.


Taahhütname_Prematüre_Emzik_ve_Biberon_Emziği

 

 

Prematüre Konusunda Ne Kadar Bilinçliyiz?

 

El Bebek Gül Bebek Derneği, anne karnında gelişimini tamamlamadan önce doğan bütün bebeklerin; sağlıklı bir geleceğe kavuşmaları için gerekli çalışmaları yürütmek amacıyla, bu konuda deneyim sahibi ve uzman kişiler tarafından kurulmuş bir dernektir. Dernek prematüre bebek sahibi olan ailelere destek olmaktadır.

Günümüzde 10 bebekten 1’i prematüre olarak dünyaya geliyor.

Prematüre doğumlardan sonra gerekli sağlık koşulları sağlanmadığı sürece, el bebeklerimizin hayata tutunmaları zorlaşıyor.

Ülkemizde bebek ölümlerinin %75’inin nedeni erken doğumlardır.

Çok düşük doğum ağırlıklı bebeklerde (1000 gramın altında) nörolojik bozuklukların kalıcı olma riski %60’tır.

Doğum ne kadar erken olmuşsa bebeğin sağlığı ile yaşanacak sorunlar o ölçüde artar ve ciddileşir.

 

Ülkemizde tüp bebek, aşılama vesaire gibi teknikler nedeniyle dünyaya gelen ikiz veya üçüz bebek sayısında, bu teknikler uygulanmadan önceki döneme göre 10 kat artış vardır. İkizlerin %25’i, üçüzlerin %45’i yoğun bakım tedavisine gereksinim duymaktadır.

 

El Bebek Gül Bebek

Telefon: 0212 367 4616

 

E-mail: [email protected]

 

 

Yarık Damak ve Yarık Dudak Biberon Emzikleri

Yarık Damak Biberon EmziğiYarık Dudak Biberon Emziği

 

 

Bu ürünler özellikle erken doğumlarda görülen yarık damak ve yırtık dudak sorunu için üretilmiştir. Ülkemizde özellikle akraba evlilikleri nedeniyle bu sorun sıkça görülmektedir. Bebeğin damağının ortada birleşmesi ve beraberinde dudaklarının düzgün bir biçimde oluşması hamileliğin son aylarında gerçekleşir. Bu nedenle çok erken doğumlarda veya bir takım gelişim sıkıntılarında bebeklerin damakları birleşmemiş olarak doğdukları görülmektedir.

Bu bebekleri normal bir biberonla veya emzirerek beslemek mümkün değildir ve tehlikelidir. Bu bebeklerin doğru şekilde beslenmesi hayati önem taşımaktadır. Yarık damak ve yardık dudak biberon emzikleri yüksek standartlara uygun ekstra yumuşak doğal kauçuktan üretilmiştir. Bu biberon emziklerini tüm standart dar ağızlı biberonlarla kullanabilirsiniz.

Yarık damak ve yarık dudak biberon emzikleri medikal ürünler kapsamında olduğu için ebeveynlerin doğrudan teslim alması söz konusu değildir. Ürünler doktor reçetesi ile ilgili doktorlara teslim edilebilmektedir, lütfen aksini teklif etmeyiniz. Bu ürünleri tedarik etmek için bazı özel şartların yerine getirilmesi şarttır.

Öncelikle tüketici taahhütnamesinin doldurulup, doktor tarafından imzalanıp, kaşelenmesi gerekmektedir.

(Taahhütname bizimle iletişime geçtikten sonra tarafınıza iletilecektir.)

Doktor tarafından imzalı ve kaşeli yarık damak / yarık dudak reçetesi yazılmalıdır. Doktorun adı-soyadı, çalıştığı hastanenin adı ve açık adresi, bebeğin adı - soyadı reçete üzerinde belirtilmelidir.

Taahhütname ve reçete e-mail ya da faks ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra ürün reçete üzerindeki adrese kargolanarak ilgili doktora gönderilecektir.

 

Taahhütname örneği ve daha kapsamlı bilgi için (0212) 211 74 00 telefon numarasından firmamızı arayabilir ya da [email protected] e-mail gönderebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ UYARI: Yarık damak ve yarık dudak biberon emziklerinin ucunda beslenme deliği bulunmamaktadır. Beslenme deliği, bebeğin damağındaki veya dudağındaki yırtığın şekline göre doktor tarafından özel olarak açılmalıdır. Bu yüzden sadece doktor reçetesi ile doktora gönderilmektedir. Aksini lütfen teklif etmeyiniz.

 


Taahhütname_-_Yarık_Damak_Yarık_Dudak_Biberon_Emziği


Yarık Damak ve Yarık Dudak

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız