ÖNEMLİ BİLGİLER 

Nuk Cam Biberonlar Dondurucuya Girer mi?
Hayır, NUK cam biberonları dondurucuya girmeye uygun değildir. Anne sütünü dondurmak isterseniz, her model NUK plastik biberonlarını, NUK süt saklama poşetlerini veya NUK göğüs pompası yanında temin edilen NUK süt saklama kaplarını kullanabilirsiniz.
Silikon ve Kauçuk Biberon Emziği Arasındaki Fark Nedir?
NUK silikon ve kauçuk biberon emziklerinin ikisinin de kendi avantajları vardır ve birini kullanırken diğerine geçebilirsiniz. Kauçuk doğal bir maddedir ve daha çabuk eskir. Güneş ışığına direkt maruz kalması durumunda eskime süreci hızlanır; bu nedenle muhafaza etme konusunda daha hassas davranılmalıdır. Ancak, kauçuk emziğin eskime belirtileri, emziğin değiştirilme zamanının geldiğini gösterdiğinden bir avantaj olarak görülebilir. Kauçuk biberon emziği birçok ebeveyn tarafından tercih edilir, çünkü daha yumuşak ve daha esnek oluşundan dolayı bebeğin alışmasını kolaylaştırır; aynı zamanda ısırmaya karşı daha dayanıklıdır. Eğer bebeğiniz kauçuk emziği tadından dolayı reddediyorsa, biberon emziğini 3 dakika kaynatarak kauçuk tadını yok edebilirsiniz. Temizlik nedenlerinden dolayı silikon veya kauçuk her tür biberon emziği mutlaka 1-2 ay sonra veya ısırık ile çatlak izleri belirginleşiyorsa daha önce değiştirilmelidir. Silikon veya kauçuk biberon emziği seçimi kişisel bir karardır, seçiminiz ne olursa olsun bebeğiniz için uygun bir NUK biberon emziği mutlaka vardır.
Kauçuk Biberon Emzikleri Neden Zamanla Yapışkan Bir Hale Geliyor?
NUK kauçuk biberon emzikleri doğal bir madde olan kauçuk ağacı sütünden (lateks) yapılır ve eskimeye yatkındır. Besinlerdeki yağ içeriği, direkt güneş ışığı veya yüksek sıcaklığa maruz kalması emziklerin eskimesini hızlandırır. Muhafaza edilirken ve kullanırken bu konulara dikkat edilmesi, 1-2 ay sonrasında da mutlaka değiştirilmesi gerekir.
Kauçuk Emzik Kullanmak Güvenli midir?
Kesinlikle güvenlidir. NUK kauçuk emzikler en sıkı uluslararası kalite standartlarına (EN 14350) uygun olacak şekilde üretilip test edilmektedir. Ayrıca, hiçbir NUK emziği ve biberon emziği BPA (BISFENOL A) içermez.
Kauçuk Emzikler Alerjileri Tetikleyebilir mi?
NUK kauçuk emziklerin içerisindeki kauçuk alerjen içeriğin bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri test edilmiştir. Test sonuçlarına göre ölçülebilir bir risk ihtimali bulunmamaktadır. Ancak, 1 kilogramında 30 miligramdan daha az çözülebilir protein içeren ürünler bile (kauçuk emzikler gibi) kauçuk -lateks- alerjisi olan kişilerde alerjik tepki görülmesine neden olabilir. Eğer kauçuk emzik kullandığında çocuğunuzun alerjik belirtiler gösterdiğine şahit oluyorsanız, lütfen kauçuk emzik kullanmayı bırakınız ve silikon emzik kullanmaya başlayınız.
Hangi Boy Biberon Emziği Kullanmalıyım?
NUK biberon emzikleri Boy-1 (0-6 ay arası çocuklar için*) ve Boy-2 (6-18 ay arası çocuklar için*) olarak sunulmaktadır. Besinlerin doğal akışını sağlamak için farklı delik ebatlarına sahip biberon emzikleri tavsiye edilmektedir. Anne sütü gibi az yoğunluğa sahip sıvılar için küçük delikli; devam sütü veya biberon maması için orta delikli ve daha yoğun besinler için büyük delikli biberon emziği kullanılabilir. *Yaş aralığı sadece tavsiye olarak belirtilmiştir, çocuktan çocuğa değişebilir.
Emziği Farklı Ebatlarda Deliklere Sahip Olan Nuk Biberon Alabilir miyim?
Bütün NUK First Choice+ biberonları standart olarak orta ebat delikli Boy-1 biberon emziği ile temin edilmektedir. Ancak değiştirmek üzere farklı boylarda ve delik ebatlarında biberon emzikleri sunmaktayız.
18. Aya Kadar Biberon Emziği Boy-2 Tavsiye Ediliyor. Peki 18 Aylığın Üzerindeki Çocuklar için Tavsiyeniz Nedir?
Genel olarak, 18 aylık ve üzeri çocuklar kendi başlarına içerek beslenmeye hazırdır. Bu nedenle NUK Alıştırma Bardağı (Learner Cup) veya NUK Özel İçme Bardağı (Magic Cup) kullanılmasını öneririz. İki NUK ürünü de biberondan bardağa geçişi kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.
Biberonlarınız için Yalıtımlı Kılıf Sunuyor musunuz?
Ürünlerimizin arasında NUK biberonlar için yalıtımlı kılıf bulunmamaktadır. Ancak yakın gelecekte ürünlerimizin arasına eklenmesi muhtemel bir aksesuardır.
Nuk Biberonu Biberon Emziği ile Kullanıyorum, Emziği Ağızlık ile Değiştirebilir miyim?
Evet, NUK ağızlıklarının hepsi NUK First Choice cam ve plastik biberonlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Nuk First Choice Biberon Emziğini Nuk Alıştırma Bardağına Takarak Kullanabilir miyim?
Evet, bütün NUK First Choice biberonlar ve biberon emzikleri değiştirilebilir; biberon emzikleri, ağızlıklar, sızdırmaz halkalar ve tutma sapları her tür NUK First Choice biberonda kullanılabilir.
Nuk First Choice Biberon Emziğini Başka Bir Markanın Biberonunda Kullanabilir miyim?
Maalesef hayır, NUK biberon emzikleri NUK biberonları için özel tasarlanmış olup başka markaların biberonlarına uymayacaktır.
Bebeğimi Emzirmeye Devam Ederken Biberon da Kullanabilir miyim?
Evet, NUK biberon emziklerinin klinik açıdan kanıtlanmış ortodontik yapısı sayesinde bebeğiniz emzirilirken kullandığı dudak, çene ve dil kaslarının aynısını kullanır. NUK biberon emzikleri, emzirmeden biberona (ya da tam tersi) geçişi kolaylaştırmak için anne göğüs ucunu en iyi şekilde taklit etmek üzere tasarlanmıştır.
Biberon ile Beslerken Bebeğimin Kolik Olmasının Önüne Nasıl Geçebilirim?
Bütün NUK biberon emzikleri koliğin önüne geçmek için Anti-Colic Hava Sistemine sahiptir. Biberonun içindeki hava basıncını kontrol altında tutarak bebeğin hava yutmasını engeller. NUK Anti-Colic Hava Sistemi biberon emziğinin alt kısımlarında bulunan tek yönlü özel bir açıklıktır ve biberon kullanılırken bu açıklığın bebeğinin burnunun altında kalacak şekilde hizalanmasına dikkat edilmesi gerekir.
Nuk Biberon Emziği Kullanım Sırasında Büzülüyor, Neden?
Biberon emziği temizleme esnasında Anti-Colic Hava Sistemi tıkanmış olabilir. Kullanımdan önce hem Anti-Colic hava açıklığını hem de beslenme deliğini yavaşça ovarak hava akışını sağlayabilirsiniz.
Nuk Biberonlarının Bulaşık Makinesinde Yıkanmasını Tavsiye Eder misiniz?
Hayır, çoğu bulaşık makinesi deterjanı son derece sert ve aşındırıcı olduğundan biberonun süslemesine ve ana maddesine zarar verebilir bu da zamanla kırılmaya daha hassas bir hale getirebilir. Bu nedenle, biberonlarınızı NUK Biberon Temizleyicisi ile yıkamanızı ve steril hale getirmek için de biraz sıcak kullanmanızı öneririz. NUK Biberon Temizleyicisi içeriğindeki doğal etken maddelerden dolayı süt proteini, posa ve meyve suyu kalıntılarını daha etkin bir şekilde temizler.
Nuk Kauçuk Emziğini İlk Kez Sterile Ettim Fakat Rengi Biraz Değişti. Bu Normal midir?
Evet, kauçuk doğal bir madde olduğu için sterilizasyon işlemlinden sonra hafif renk değiştirmesi normaldir; bu durum emziğin performansında bir değişikliğe asla neden olmayacaktır. Rengin açılması kauçuğun suyu emmesinden kaynaklanmaktadır, kurudukça eski rengine dönecektir.
Bebeğimin Silikon Emziğinde Sararma Var. Neden?
Silikon yapay bir maddedir; sıcaklık ve UV ışınları gibi dış etkenlerden dolayı renk değişimi görülebilir. Bu renk değişimi genelde hafif bir sararma olarak gözükür; ancak bu durum hijyen ile sağlık açısından bir tehdit oluşturmaz ve emziğin kullanımını olumsuz etkilemez. Hijyensel nedenlerden dolayı silikon veya kauçuk her tür biberon emziği mutlaka 1-2 ay sonra veya ısırık ile çatlak izleri belirginleşiyorsa daha önce değiştirilmelidir.
Nuk Biberon Emziğinin Doğru Kullanımı Ne Şekildedir?
NUK biberon emziğinin yassı kısmı çocuğunuzun ağzının alt kısmına oturmalı ve Anti-Colic hava sistemi açıklığı yukarı doğru gelecek şekilde çocuğunuzun burnunun altında kalmalıdır.
Anne Sütünü Nuk Kaplarına veya Biberonların Direkt Olarak Koyup Dondurucuya Koyabilir miyim?
Evet, ister eliniz ile isterseniz de manuel ya da elektrikli NUK göğüs pompaları (NUK Jolie ya da NUK Luna) ile sütünüzü NUK süt saklama kaplarına veya plastik biberonlarına aktararak dondurabilirsiniz. Bütün plastik biberonlarımız ve süt saklama kaplarımızda sızdırmaz kapak ve sıkma halkası bulunmaktadır. Cam biberonlar dondurucuya girmeye uygun değildir.
Nuk Emziklerinin Şekli Neden Diğer Emziklerden Daha Farklı?
NUK’un ödüllü özel emzik tasarımı için ilham doğanın mucizesi olan anne göğüs ucunun emzirme esnasındaki şeklinden alınmıştır. Bebekler çene yapıları tam gelişmeden dünyaya gelirler. Ağız, dil ve çene kasları emzirme sırasındaki emme işlemi boyunca gelişir. Bu kaslar doğru şekilde gelişirken dişlerin gelişimi için de yeterli bir alan kalır. NUK emzikleri de bu doğal sürece uyum sağlayacak şekilde özel olarak dizayn edilmiştir.
Bir Emziğin Ortodontik Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?
Emziğin şekli ortodontik olup olmadığını belli eder. NUK ortodontik emziklerde emziğin uç kısmı (bebeğin emdiği kısım) üste doğru bir kavis alır ve bu da damağın şekline uyum sağlar. Emziğin alt kısmı ise daha düzdür ve hatta içe doğru kavislidir; bu da bebeğin dilinin daha rahat hareket etmesine izin verirken NUK emziği bebeğin ağzına tam uyum sağlar. NUK emzikleri çene ve diş gelişimini destekler ve İngiliz Diş Sağlığı Kurumu tarafından onaylıdır.
Hangi Emzik Türü Daha İyidir, Silikon mu Kauçuk mu?
NUK silikon ve kauçuk emziklerinin ikisinin de kendi avantajları vardır ve birini kullanırken diğerine geçebilirsiniz. Kauçuk doğal bir maddedir ve daha çabuk eskir. Güneş ışığına direkt maruz kalması durumunda eskime süreci hızlanır; bu nedenle muhafaza etme konusunda daha hassas davranılmalıdır. Ancak, kauçuk emziğin eskime belirtileri, emziğin değiştirilme zamanının geldiğini gösterdiğinden bir avantaj olarak görülebilir. Kauçuk emzik birçok ebeveyn tarafından tercih edilir, çünkü daha yumuşak ve daha esnek oluşundan dolayı bebeğin alışmasını kolaylaştırır; aynı zamanda ısırmaya karşı daha dayanıklıdır. Temizlik nedenlerinden dolayı silikon veya kauçuk her tür emzik mutlaka 1-2 ay sonra veya ısırık ile çatlak izleri belirginleşiyorsa daha önce değiştirilmelidir. Silikon veya kauçuk emzik seçimi kişisel bir karardır, seçiminiz ne olursa olsun bebeğiniz için uygun bir NUK emziği mutlaka vardır.
Kaç Yaşından İtibaren Bebeğime Emzik Kullandırabilirim?
Doğumdan itibaren kullanılabilir. Bebeklerin doğuştan gelen bir emme dürtüsü vardır, beslenme aralarında bu şekilde bu dürtüyü tatmin edebilirler.
Bebeğim Emzik Kullanmayı Ne Zaman Bırakabilir?
Çocuğunuza emziği ne zaman bıraktıracağız tamamen sizin kişisel kararınızdır. NUK 0-6 ay arası çocuklar için Boy-1, 6-18 ay arası çocuklar için Boy-2 olacak şekilde ebatlar sunmaktadır. Genel olarak 18 aylığın üzerindeki çocukların yavaş yavaş emziği bırakma zamanı gelmektedir. Çocuğunuz emziğe duygusal olarak bağlanmış ise, emziği kendi yöntemlerinizle aşamalı bir şekilde bıraktırabilirsiniz.
Bebeğimin Emziği Yutmasından Endişeleniyorum. Böyle Bir Şey Mümkün mü?
Özel dizaynı sayesinde NUK emzikleri çocuklar tarafından yutulamaz. Çok nadir şekilde görülen, çocuğun emziğin tamamını ağzına sokması durumlarında PANİK OLMAYIN ve emziği olabildiğine nazik bir şekilde çocuğunuzun ağzından çıkarın. Çocuğun emziğin tamamını ağzına sokması durumunda yeterli şekilde nefes almasına devam etmesini sağlamak için NUK emzikleri önlem için emzik plakası üzerine 2 adet soluma deliği bulundurmaktadır.
Kauçuk Emzikleriniz Nitrozamin İçeriyor mu?
Nitrozaminler birçok kauçuk ürünün üretiminde kullanılan kimyasal bileşiklerdir. NUK olarak sizi temin ederiz ki bütün NUK kauçuk emzikler Almanya’daki kendi fabrikamızda düzenli olarak çok sıkı kontrol edilerek üretilmektedir. Üretimde kullanılan hiçbir kimyasal madde, kanserojen nitrozamin bileşik oluşturmamaktadır, insan sağlığına asla tehdit teşkil etmemektedir.
Nuk Emziklerini Emzik Kutusunda Sterilize Edebilir miyim?
Maalesef hayır; emzik kutuları emzikler kullanılmadığı süre içinde temiz tutmak için tasarlanmıştır, sterile etme gibi bir özellikleri yoktur.
Nuk Mikrodalga Sterilizatörü Nuk Emzik Kutusu İçin de Kullanabilir miyim?
Hayır, emzik kutusunu ne mikrodalga ne de elektrikli buharlı sterilizatöre koymanızı tavsiye etmeyiz; bunlar emzik kutusunun malzemesine zarar verebilir. Emzik kutusunu temizlemek için sabunlu sıcak su veya NUK Biberon Temizleyicisi kullanmanızı öneririz; alternatif olarak da bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.
Emziği Temizlerken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?
Emziği ilk kullanımdan önce NUK Biberon Temizleyici ile iyice temizleyiniz ve sonra 5 dakika boyunca kaynatınız. Emziğin uç kısmında su kalmaması için batırınız veya kurumaya bırakınız. NUK Kurutma Askısı her tür emzik, biberon ve aksesuarı kurutmak için kullanılabilir. Emziklere zarar vereceğinden emzikleri asla bulaşık makinesine koymayınız. Bebeğinize bakteri iletme riski oluşacağından dolayı emzikleri asla yalayarak temizlemeyiniz.
Kaynattıktan ve Sterilize Edildikten Sonra Nuk Emziğin İçinde Su Kalıyor, Ne Yapmalıyım?
Bütün NUK emziklerinde emziğin şeklini ve yumuşaklığını korumak için tasarlanmış olan NUK Hava Sistemi bulunmaktadır. Kaynatma veya sterilizasyon esnasında bu özel hava açıklığından su girmiş olması olağandır; emziği başparmağınız ve işaret parmağınız arasında sıkarak suyu çıkartıp kurumaya bırakınız.
Emzik Değiştirme Zamanının Geldiğini Nasıl Anlarım?
Temizlik nedenlerinden dolayı silikon veya kauçuk her tür emzik mutlaka 1-2 ay sonra veya ısırık ile çatlak izleri belirginleşiyorsa daha önce değiştirilmelidir. Eğer çocuğunuz soğuk algınlığı ya da bademcik enfeksiyonu geçirmişse rahatsızlığın tekrarlamasına olanak vermemek için emziğin derhal değiştirilmesi gerekir.
Nuk Biberonarı Başka Bir Markanın Sterilizatörüne Sığar mı?
Eğer 150 ml. NUK Biberon kullanıyorsanız başka markaların sterilizatörüne uyma konusunda muhtemelen sıkıntı yaşamazsınız; ancak 300 ml. NUK biberonlar diğer markaların biberonlarına göre daha uzun olduğundan başka markaların sterilizatörlerine sığmayabilir.
Biberonlar Sterilizasyondan Sonra Ne Kadar Süre Steril Kalmaya Devam Eder?
Tavsiye verecek olursak; biberonlar, sterilizatörün içinde yalıtımlı kapağı açılmadıkça 24 saate kadar steril kalır. İçeriden çıkarıldığı anda steril değillerdir.
Biberon ve Biberon Emziklerini Sterile Ettikten Sonra Nasıl Kurutmalıyım?
NUK biberon ve biberon emziklerini kurutmak için NUK kurutma askılığını kullanabilirsiniz; havlu ile kurutmaktan daha hijyenik olacaktır.
Nuk Biberon Temizleyicinin Rengi Neden Zamanla Değişiyor?
NUK biberon temizleyici içeriğindeki doğal maddelerden dolayı zamanla hafifçe renk değiştirebilir; bu durum ürünün etkisinde bir değişikliğe sebep olmaz.
Alıştırma Biberonlarındaki Ağızlıklar Sterile Edilebilir mi?
Evet, hem silikon hem de TPE alıştırma ağızlıkları NUK sterilizatörlerinde veya NUK Biberon Temizleyici ile sterile edilebilir. Ancak, malzemeye zarar verebileceğinden bulaşık makinesinde yıkamanızı tavsiye etmiyoruz.
Kauçuk Emzik ya da Biberon Emzikleriniz MBT İçeriyor mu?
2-Mercaptobenzothiazole veya MBT, kauçuk ürünlerin işlenmesine kullanılan son derece tehlikeli bir kimyasaldır. NUK emzik ve biberon emzikleri de dahil olmak üzere hiçbir kauçuk NUK ürününde MBT bulunmamaktadır, ürünlerimiz bu konuda test edilmektedir.
Herhangi Bir Nuk Ürününde Fitalat veya PVC Bulunuyor mu?
Hayır, hiçbir NUK ürünü Fitalat veya PVC içermez.
Bisphenol A (BPA) Ve Bisphenol-S (BPS) Nedir, NUK Ürünleri Bunları İçeriyor mu?
BPA ve BPS, birçok plastik ürünün üretiminde ve işlenmesinde kullanılan tehlikeli kimyasallardır. 01.06.2011 tarihide Avrupa Birliği Komisyonu’nun çıkardığı kararla Avrupa Birliği sınırları içinde BPA içeren tüm biberonların satışı yasaklanmıştır. Bazı markalar BPA’ya alternatif olarak BPS kullanımına devam etmektedir ancak NUK ürünlerinin hiçbirinde BPA ve de BPS bulunmamaktadır.
Nuk Biberonları, Kapları ve Kapakları Geri Dönüştürülebilir Ürünler midir?
Evet, bütün NUK biberonları, kapları ve kapakları her tür yerel merkezde tamamen geri dönüştürülmeye uygun malzemeden (PP) üretilmiştir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız