Silikon Emzik

Bebekte doğum ile ortaya çıkan ilk refleks emme refleksidir. Bu sayede bebekler anne sütünü kolayca içebilir ve temel besin ihtiyacını gidermiş olurlar. Bununla birlikte emme refleksi sonucunda anne kokusu ve anne sütüne kavuşacağını bilen bebek, emme refleksini sergilediğinde mutlu olur. Bu kapsamda bebek sürekli olarak emme refleksi eğiliminde olur. Emzirme dışında emzik, bebeğin emme refleksine yanıt vermek amacı ile kullanılan nesnelerdir. Bebeğin gelişimine ve yaşına bağlı olarak, doktor yönlendirmesiyle kullanılmaya başlayan emzikler, birçok model ve çeşitlerde yer alır.

Emzik çeşitleri arasında silikon emzik, öne çıkan gruplardan biridir. Kokusuz, tatsız, pürüzsüz ve yumuşak yüzeyi ile silikon emzikler, emzirme dışında olan zamanlarda bebek için güvenle tercih edilebilir. Aynı zamanda silikon emzikler, yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı üretimi yapıldığından dolayı kaynar su içinde sterilize işlemi kolayca yapılabilir. Silikon emziklerde geniş ürün yelpazemiz ile bebeğiniz için en iyi emzik çeşidini sizlere sunuyoruz.

Silikon Emzik Çeşitleri

Emzik çeşitlerinden olan silikon emziklerde bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu hususlar tüm silikonlar ile ortak özelliktir. İlk olarak silikon ile üretilen bütün emzikler tatsız, şeffaf ve kokusuzdur. Bu anlamda silikon emzik kullanımına geçiş oldukça kolay gerçekleşir. Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı üretilen silikon emzik, kaynar suda ya da buharda temizlemek için uygun materyalde hazırlanır. Bu kapsamda silikon emzikler, en az 5 dakika kaynar suda bekletilerek temizlenebilir.

Emziğin damaklı ya da damaksız olması silikon emzik çeşitleri arasındaki ayrımdır. Anne memesini andıran damaksız emzik modelleri, bebeğe anne göğsünü emiyor hissi verir. Özellikle bir yaş altı bebeklerde damaksız emzik kullanılması uzmanlar tarafından önerilir. İlerleyen zamanlarda damaksız emzik çeşitleri bebeklerin üst damağına baskı yapacağından ağız ve diş yapısında bozukluklara neden olabilir.

Bebeğime Uygun Silikon Emzik Modelini Nasıl Seçebilirim?

Emziklerde gerçekleşecek olan tercihlerde ilk kural, emzik kullanılması için bir doktor tavsiyesinin ardından başlanılması gerekliliğidir. Bundan sonra da emzik modellerinin kullanımı ve hangi bebekler için uygun olduğunun belirlenerek alışverişe başlanılmalıdır. Bir örnek ile netleştirecek olursak eğer; bir yaşından küçük çocuklar damaksız emzik modelinin kullanılması öneriliyor ise yine bir yaşından küçük çocuklarda damaklı emzik modeli önerisi göz önüne alınmaz. Nuk, farklı modelleriyle bebeğiniz için en iyi silikon emzik modelini bulmanıza yardımcı olacaktır. Bilinmesi gerekir ki bebek için en uygun emzik, yine bebeğinizin tercihleri doğrultusunda açığa çıkar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
importScripts('https://sw.revotas.com/trc/api/service-worker.js');
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız